چالشهای کار در گرجستان

چالشهای کار در گرجستان

علی رغم تلاش های فراوان برای اصلاحات و رشد اقتصادی نسبتاً شدید طی یک دهه گذشته ، بیکاری همچنان در گرجستان به عنوان یک چالش اساسی در نظر گرفته شده است. بیکاری در سالهای اخیر اندکی کاهش یافته است (در سال 2013 ;حدود 14.6٪ ) ;اما این بیشتر به دلیل کاهش مشارکت نیروی کار بوده است.

فرصت های شغلی برای جوانان در گرجستان ;محدود است. 53٪ از نیروی کار فعلی شاغل در کشاورزی معیشتی است ;که تقریبا ;یک بخش با بهره وری کم و با رشد پایین اقتصادی ;است. بیکاری در بین جوانان به ویژه زیاد است به طوری که در سال 2013 به 29 درصد رسیده است.

برای دریافت مشاوره رایگان اقامت گرجستان به وب سایت سام جورجیا مراجعه فرمایید

کاهش مداوم مشارکت در نیروی کار در گرجستان نیز نگران کننده است. در سال 2013 میزان مشارکت نیروی کار 66.2 درصد بوده است که نزدیک به 17000 نفر در سن کار در آن سال از نیروی کار خارج شده اند.

چالشهای کار در گرجستان
چالشهای کار در گرجستان

شواهد نشان می دهد که در گرجستان بازار کار نقش مهمی در انتقال رشد کل به مردمی که از لحاظ درآمدی جزو 40 درصد پایین درآمدی جامعه هستندريال دارد. ارزیابی ها در مورد کار در گرجستان نشان داده است که فقر همچنان با وضعیت بازار کار سرپرست خانوار ها نسبت مستقیم دارد. در بین خانوارهایی که سرپرست آن ها بیکار است ، نرخ فقر 24 درصد است در حالی که در بین شاغلان 14 درصد را نشان می دهد.

تجدید ساختار اقتصادی در گرجستان

تحلیل گزارش بانک جهانی در ارتباط با ;بازگشت به کار و ;رشداقتصادی ;با توسعه و ایجاد مشاغل در اروپا و آسیای مرکزی، ;نشان می دهد که ایجاد اشتغال خالص در یک کشور به طور کلی نشان دهنده ی ;سرعت آن در تغییر ساختار اقتصادی است. هنگامی که بحران مالی جهانی در سال 2008 شروع شده بود، گرجستان به تازگی به حالت گردش شغلی رسیده و ;با اصلاحات گسترده بنگاههای اقتصادی كه نسبتاً دیرتر از سایر كشورها در اروپا و منطقه آسیای میانه انجام داده بود ، تخریب شغل و ریختن نیروی كار در بخشهای قدیمی اقتصاد گرجستان ;به طور نسبی با ایجاد شغل در بخشهای جدید جبران شد.

در طی دو دهه گذشته ، بخش کشاورزی گرجستان همچنان تقریباً نیمی از نیروی کار را به خود اختصاص داده است ، اما سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی در همین مدت از تقریباً 50 درصد به کمتر از 10 درصد کاهش یافته است.

کار در گرجستان برای مهاجران

کارآفرینی گرجستان

در مقایسه با اصلاح طلبان پیشرفته اقتصادی منطقه ، گرجستان سابقه کار ترکیبی از کارآفرینی را داشته است. اگرچه این کشور از یک فضای تجاری نسبتاً خوبی برخوردار است ، اما مجموعه کارآفرینان نهفته نسبتاً ناچیز است و سهم بنگاه های کوچک و متوسط (SME) در هر هزار نفر نیز در مقایسه با سایر کشورهای منطقه نسبتاً کم است. در مقایسه با همتایان خود در کشورهای همسایه ، کارآفرینان گرجستان کمتر درگیر نوآوری های اساسی هستند که برای بازار لازم است.

نیروی کار ماهر گرجستان

در حالی که ایجاد شغل خواستار اصلاحات پایدار در بازار است و زمان لازم برای تحقق آن طول می کشد ، عامل مهم دیگر در هسته اصلی بهبود نتیجه بازار کارمهارت های شغلی افراد است. فقدان مهارت کافی برای اشتغال زایی و همچنین کارآفرینی نوآورانه ، نقاط ضعفی را در سیستم های آموزشی کشورگرجستان نشان داده است.

دانش آموزان گرجستانی معمولاً در ارزیابی های بین المللی دانش آموزان با سایر کشورها مقایسه نمی شوند. بعلاوه ، بررسی های بانک جهانی (STEP) بر روی خانوارها در خصوص مهارتهای لازم برای اشتغال و بهره وری که اخیراً انجام شده نشان داد که "مهارتهای رفتاری اساسی" تأثیر مهمی بر نتایج بازار کار شخص در گرجستان دارد. علاوه بر این ، بررسیSTEP بر روی کارفرمایان تأیید کرد که تعداد زیادی از بنگاهها فقدان کارگران ماهر را به عنوان بزرگترین تنگنا برای گسترش تجارت تعیین می کنند.

مشوق های کار در گرجستان

مشارکت پایین نیروی کار مستلزم بررسی بیشتر نقش مؤسسات بازار کار و مزایای اجتماعی در ارائه مشوق ها یا محرک های کار است. با گذر از یک مرحله مقررات زدایی ، بازار کار گرجستان امروز تا حد زیادی انعطاف پذیر شده است.

یک مطالعه جدید نشان داده است که برنامه کمک های اجتماعی هدفمند گرجستان (TSA) ;با توجه به مزایای اجتماعی که دارد، سرکوب کننده کاری برای مردان نیست بلکه باعث فعال تر شدت آن ها در بازار کار می شود. با این حال ، به طور متوسط ، زنی که TSA را دریافت می کند 7 تا 11 درصد کمتر احتمال دارد که در بازار کار فعال باشد.

سهولت مهاجرت برای کار نیز عامل مهمی برای بهبود نتایج بازار کار است. به طور کلی گرجی ها نسبت به مهاجرت برای کار خود مایل هستند و این نشان دهنده لزوم کشف موانعی است که در این زمینه با آنها روبرو هستند و لذا کار در گرجستان اندکی برای مهاجران موضوعی چالش برانگیز است!

راه پیش رو برای قفقاز جنوبی

کار مهمترین دارایی فقرا است. در یک نظرسنجی از هر سه کشور قفقاز جنوبی - گرجستان ، ارمنستان و آذربایجان - شهروندان و سیاست گذاران به طور یکسان شغل را به عنوان یکی از اولویت های اصلی توسعه شناسایی کردند.

چالش های ایجاد شغل ذاتاً چند بخشی و پیچیده است و بر اساس جنبه های ویژه اقتصاد سیاسی هر کشور شکل می گیرد. اگرچه بسیاری از تشخیص های خاص دراین بخش وجود دارد که می تواند به درک ما از این چالش ها کمک کند ، اما هنوز شکاف های قابل توجهی در دانش وجود دارد - ما باید در مورد ترکیبات و روندها در ایجاد و نابودی شغل اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

ما باید عوامل اصلی توزیع مجدد نیروی کار و تحرک در دسته ها و بخش های اشتغال ، و راه های افزایش بهره وری در دسته ها و بخش های اشتغال را درک کنیم. گسترش شغل فقط به گسترش کار، دستمزد یا بخش رسمی مربوط نمی شود. یک چالش اساسی چگونگی افزایش بهره وری از خود اشتغالی ، کشاورزی و شرکت های غیر رسمی است. از این رو تلاش مشترک برای پیشبرد برنامه شغلی یکپارچه برای مشاغل بیشتر و بهتر در قفقاز جنوبی ضروری است.

کپی برداری از این محتوا تحت هر شرایظی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
تولید محتوا،خرید بک لینک و رپورتاژ
ویدا علیپور09144118533